Polévky

 

    Na přípravu drůbežích polévek potřebujeme křídla, žaludky, srdce, játra, případně hlavu ať z kuřat, slepic, hus, kachen, krocanů, krůt či perliček.

    Tyto polévky jsou v naší kuchyni velmi oblíbené. Vaříme je vždy s kořenovou zeleninou, případně i s dalšími druhy zelenin, chceme-li kupříkladu zvýraznit jejich chuť nebo i barvu (přidáním zelených paprik, rajčete a podobně). Dále je doplňujeme i sušenými nebo čerstvými houbami, kořením celým, jako je pepř nebo nové koření.

    Vývary z drůbků se zeleninou podáváme čiré, ale doplňujeme je různými zavářkami nebo vložkami. Jako zavářka se do těchto polévek hodí domácí nebo průmyslově vyráběné nudle nebo jiný druh těstovin, játrové knedlíčky nebo nočky, jiný druh knedlíčků, jako jsou houskové, kari, případně i drožďové. Jako vložku můžeme do těchto polévek dávat omeletové nudle, tj. celestinské nebo fritátové, vaječné svítky apod.

    Zahuštěním vývarů z drůbků získáváme polévky krémové a ragú, do kterých, stejně tak jako do vývarů, krájíme maso z drůbků, ale ještě přidáváme – pro tyto polévky i typickou – zeleninu, jako je hrášek, květák, na kostičky nakrájenou mrkev i celer. Typické je doplnění této polévky, kromě nakrájených drůbků, i houskovými knedlíčky.

    Tyto polévky vaříme daleko častěji než polévky z celých kusů drůbeže, protože drůbky kuřat, hus nebo kachen a dalších druhů drůbeže můžeme koupit v obchodech zvlášť.

    Vývary z drůbeže vaříme hlavně tehdy, chceme-li maso použít do omáček, jako je např. připravujeme-li tzv. zadělávaná kuřata. Někdy maso z kuřat potřebujeme použít pro dietní účely, stravování dětí apod.

    Polévky z kuřat jsou popsány v kapitole u vaření kuřat.

    Polévky ze slepic jsou popsány také v kapitole u vařených slepic.

 

Vyhledávání

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode