Smažená kuřata

 

 

    Můžeme je zařadit mezi oblíbený sváteční pokrm. Známe několik způsobů, jak kuřata před vlastním smažením připravit.

    Chceme-li, aby kuřata byla po usmažení chutná a křehká, pak musíme dodržovat určitá pravidla. Na smažení kupujeme a vybíráme kuřata o malé hmotnosti. Mají to být skutečně kuřata mladá, asi o hmotnosti 600 – 800 g.

    Příprava před tepelným zpracováním:

    Kuřata řádně očištěná rozdělujeme – rozsekneme na 4 porce. Tyto porce pak osolíme a můžeme okořenit i dalšími druhy koření nebo marinujeme, tj. nakládáme a necháme odležet. Nebo kuřata vykosťujeme a pak obalujeme v trojobalu, tj. v mouce, rozšlehaných vejcích a strouhance, nebo v těstíčku – které připravujeme z vaječného základu s přidáním buď mléka, vína, piva, mouky a koření a pak teprve smažíme. Před obalováním v těstíčku je lepší připravené, osolené nebo jinak okořeněné porce masa ještě obalovat v hladké mouce. Na porcích pak těstíčko lépe drží.

    Po vykostění kuřete maso zlehka naklepáváme jako při přípravě řízků z jiných druhů mas, kořeníme a obalujeme. Tyto druhy kuřecích řízků jsou velmi chutné, křehké a šťavnaté, jsou velmi brzy hotové a spotřeba tuků je menší, než když je smažíme nevykostěné.

    Ve velkých provozech se kuřata před smažením ovařují. To má sice tu výhodu, že po obalení je kuře rychle osmažené, ale tím, že se předem – i když krátce – ovaří, ztratí typickou chuť a není také tak šťavnaté, jako když smažíme kuře syrové.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode