Slepice dušená v tlakovém hrnci

 

    Je to úprava, která značně zkrátí tepelné zpracování masa ze slepice. Protože se však v naší kuchyni používá slepice nejvíce na polévku a uvařená se pak dále podává s omáčkami nebo se zeleninou, zadělávaná apod., uvádíme zde jen několik předpisů, které mají být návodem, jak lze připravovat slepici v tlakovém hrnci dušením.

    Pro tuto úpravu doporučujeme použít předpisy uvedené u dušeného kuřete v tlakovém hrnci. Kuře se v naší současné kuchyni více zpracovává jednak proto, že je stále na trhu a je dobrý výběr, a protože lze z kuřete připravit podstatně více pokrmů než ze slepice. Budeme-li slepici upravovat podle předpisů na kuře, uvedených na str. 32, pak se vlastní úprava změní pouze o delší dobu, po kterou musíme slepici tepelně zpracovávat.

    Slepice upravovaná v tlakovém hrnci bude mít všechny výhody pokrmů dušených v tlakovém hrnci: asi o jednu čtvrtinu až o jednu třetinu se zkrátí doba tepelné úpravy, maso bude při podávání chutné a šťavnaté, protože přísady a potraviny, kterými slepici doplníme, vždy příjemně ovlivní její méně výraznou chuť.

    Na tyto úpravy potřebujeme 25 g očištěné slepice s kostí na 1 porci.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si web zdarma!Webnode