Tato tepelná úprav drůbeže není u nás dosud vžitá. Z hlediska zdravé výživy je však velmi správná. Nedochází totiž k přepalování tuků, upravované části masa můžeme chuťově značně ovlivňovat přidáním zeleniny, různého druhu koření a dalších doplňků. Upravovaná masa se při tomto způsobu pečení nevysoušejí a zůstanou šťavnatá. I po skončení tepelné úpravy však maso nemá takovou kůrečku, na jakou jsme zvyklí, jestliže drůbež upravujeme běžným způsobem, pečením v troubě.
Kterýkoliv druh drůbeže, který upravujeme, musíme předem dobře připravit, tj. rozdělit na části. V alobalu totiž neupravujeme celé kusy drůbeže, ale daleko vhodnější je úprava jednotlivých porcí i s kostmi nebo vykostěných.
Úprava jednotlivých porcí v alobalu má tu výhodu, že si můžeme připravit polotovar, to je maso očistit, okořenit, eventuálně doplnit potřebnými doplňky, zabalit do alobalu a dát případně do druhého dne do chladničky. Maso se tak odleží a máme je připraveno pro zpracování na druhý den apod., takže tím značně ušetříme čas těsně před vlastní tepelnou přípravou a podáním.
Chystáme-li se na výlet, má úprava v alobalu také určité výhody. Jednotlivé porce drůbeže již po tepelné úpravě si můžeme den předem uložit do chladničky a ráno před výletem vzít s sebou. V přírodě pak vybalíme chutné, šťavnaté, rozdělené porce. A máme-li možnost udělat ohníček, pak tam tyto připravené porce můžeme ještě v alobalu znova prohřát.