Dušená kuřata

 

    Dušení kuřat je úprava obvyklejší a běžnější v cizích kuchyních než v naší. Pro tuto tepelnou úpravu kuřata předem naporcujeme, můžeme je i marinovat a tím značně ovlivnit jak chuť, tak i dobu upravování kuřete. Dušení se hodí pro dietní stravování i při výživě malých dětí. Stravitelnost je lepší, je však závislá i na tom, zda pokrm před dušením opékáme nebo připravujeme na cibuli s přidáním výrazného koření, jako je pepř, paprika apod. Na dochucení dušeného kuřete pro diety a stravování starších lidí se hodí citron a zelené natě. Nezahušťujeme jíškou, ale tzv. zálivkou nebo záklechtkou z mléka nebo smetany a mouky.

    Kuřata jsou po tepelné úpravě dušením velmi chutná a šťavnatá. K dušeným kuřatům se jako příloha hodí výborně rýže. Při dušení kuřat využíváme hlavně zeleninu.

    V této části najdete předpisy na dušení kuřat běžným způsobem buď v kastrole, hluboké pánvi, nebo v nádobách z varného skla a porcelánu, ve kterých můžeme současně upravený pokrm i podávat na stůl. Všechny uvedené pokrmy je možno upravovat i v tlakovém hrnci. V další části jsou pak uvedeny předpisy pro úpravu v tlakovém hrnci. Na jednu porci potřebujeme 250 g očištěného kuřete s kostí.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si web zdarma!Webnode