Které druhy drůbeže se hodí pro úpravu v alobalu

 

    Kuře – se nejlépe hodí pro tuto úpravu. Předem očištěné rozdělíme na jednotlivé porce nebo vykostíme, okořeníme, případně doplníme slaninou, máslem, šunkou, žampiony a podobně.

    Slepice – je méně vhodná pro tuto úpravu, musela by se eventuálně dříve ovářet a pokrm by neměl odpovídající chuť.

    Kachna – pro tuto úpravu se hodí nejlépe velmi mladá, netučná kachna. Jednotlivé části kachny dále doplňujeme výše uvedenými doplňky a kořením, jako je to uvedeno u kuřete. Pro úpravu kachny používáme předpisů s výraznějším kořením.

    Husa – je v naší představě spojena v typicky českém podání, pečená se solí a kmínem, s křupavou kůrečkou. Při tomto způsobu úpravy by bylo třeba volit také výraznější kořenění a maso před tepelnou úpravou zbavit kůže. Protože přece jen husa nebývá na našem stole příliš často, doporučujeme spíše její tepelnou úpravu pečením bez alobalu.

    Krocan a krůta – jejich chuť, u krocana pak devatero chutí, vynikne tehdy, jestliže je připravujeme prostým osolením a přidáním másla a slaniny a upečením v troubě bez alobalu.

    Krůtí stehna se naopak pro tuto úpravu v alobalu velmi hodí. Před tepelným zpracováním je různě kořeníme naším běžným, případně orientálním zpracováním je různě kořeníme naším běžným, případně orientálním kořením, a ještě dále doplňujeme houbami, slaninou, máslem, šunkou a dalšími doplňky, viz uvedené předpisy.

Nejvíce předpisů na tepelnou úpravu v alobalu je uváděno pro kuře, vzhledem k tomu, že se pro tyto účely nejlépe hodí.

 

Použité foto z Fotolia.com

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode