Způsoby smažení kuřat

 

    Ve větším množství tuku (francouzský způsob): kuře je v tuku téměř zcela potopeno. Smaží se však stejně po obou stranách, aby se dobře prosmažilo. Kuře smažené tímto způsobem necháváme po vyjmutí z tukové lázně vždy dobře okapat. Nejlépe na papírových ubrouscích.

    V menším množství tuku – prakticky se prosmažuje vždy pouze polovina obalené porce kuřete. Během smažení proto musíme porce kuřete obracet. Ihned jakmile porce kuřete vkládáme do tukové lázně, přikrýváme pokličkou nádobu, ve které smažíme, aby se kuře dobře prosmažilo a nebylo v případě, že je to kuře nevykostěné, u kosti začervenalé.

    Smažení v troubě (starší způsob): připravené obalené porce kuřat se naskládaly na pekáč dobře vymaštěný sádlem a na povrchu se většinou pokapaly máslem. Porce kuřat takto připravené se pekly nejdříve přikryté poklicí nebo vrchní částí pekáče, aby se dobře prosmažily. Po určité době, asi po 30 minutách, i po delší době se teprve víko sejmulo a kuře se dále smažilo. I během této úpravy se porce obracely. Takto se smažilo vždy v troubě uhelného sporáku, byl to způsob pomalý, kuře se však výborně prosmažilo. Při smažení se nemuselo příliš hlídat a všechny porce se vlastně stejnoměrně najednou prosmažily.

    Na smažení potřebujeme 250 g očištěného kuřete s kostí na 1 porci.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode