Drůbeží žaludky

 

    Drůbeží žaludky patří k biologicky hodnotným potravinám, kterých však není dostatečně pro přípravu pokrmů využíváno. Většinou se žaludky připravují pouze zadělávané nebo jsou součástí drůbežích vývarů. V následujících předpisech jsou uváděny polévky i hlavní pokrmy, na které lze žaludky použít v rozmanitých kombinacích. Při přípravě pokrmů z žaludků využíváme opět daleko více zeleniny, než tomu bylo dříve.

    Při tepelném zpracování žaludků, ať běžným způsobem, nebo v tlakovém hrnci, vždy dbáme na dokonalé provaření žaludků, aby byly měkké a jednotlivá vlákna doslova oddělovala.

    Z hlediska zdravotního lze žaludky doporučovat také proto, že je upravujeme hlavně vařením a dušením. Tyto způsoby tepelného zpracování jsou zdravé.

 

    Žaludky tepelně zpracované v tlakovém hrnci

 

    Tímto zpracováním se značně zkrátí doba tepelné přípravy. Ze žaludků můžeme po uvaření v tlakovém hrnci připravit polévky, zadělávané žaludky, nebo je vkládat již do hotové, zvlášť připravené omáčky, případně je doplňovat zeleninou. Při vaření žaludků v tlakovém hrnci přidáváme pro výraznější chuť žaludků i vývaru zeleninu, případně i koření, a tak získáme velmi chutný a hodnotný pokrm.

    Při běžném způsobu varu jsou kuřecí žaludky uvařeny za 45 minut. Delší dobu tepelné úpravy vyžadují husí nebo kachní žaludky.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode