Paštika z drůbežích jater, hovězího a vepřového masa

 

    500 g drůbežích jater, 250 g hovězího masa předního, 250 g vepřového bůčku, 100 g cibule, 4 vejce, 5 g soli, 2 lžičky paštikového koření, 1/6 l drůbežího vývaru nebo vývaru z poloviny kostky slepičího bujonu – 2 rohlíky, 50 g slaniny

 

    Umytá, odblaněná játra nejlépe dvakrát umeleme, stejně tak umeleme na masovém mlýnku i hovězí maso bez tuku, vepřový bůček a oloupanou cibuli. Vše dáme do mísy, doplníme celými vejci, solí, jemně umletým nebo tlučeným kořením a vývarem. Speciální paštikovou formu (jako je na chlebíčky a srnčí hřbet, ale hladkou) nebo varnou skleněnou nebo porcelánovou formu vyložíme tenkými plátky slaniny, připravenou míšeninu rozestřeme na slaninu, tenkými plátky slaniny také přikryjeme a ještě pokryjeme alobalem a dobře uzavřeme. Takto připravenou paštiku vložíme do nádoby s horkou vodou a upravujeme buď v troubě, nebo na sporáku ve vodní lázni. Paštika potřebuje pro tepelné zpracování nejméně 1 hodinu varu. Pak ji necháme vychladnout, dáme do chladničky a teprve dobře prochlazenou vyklopíme, nakrájíme na plátky. Dáváme ji buď na chléb, nebo ji obkládáme nakládanou zeleninou apod.

    Míšeninu můžeme nastavit tím, že rohlíky nakrájíme na kolečka a zalijeme vývarem, a když dobře změknou, vše dobře promícháme se základem. Paštika nastavená rohlíky je určená pro rychlejší spotřebu.

 

    Poznámka: Jako koření můžeme použít směsi koření, používané v přípravě paštik.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si web zdarma!Webnode