Nadívání drůbeže

 

    Nejčastěji se nadívají kuřata a dále drůbež, která má méně masa. Obvykle je plnění nádivkou i u krocana. U husy nebo kachny je obvyklé hlavně plnění krku. Jinak se u těchto druhů také plní, zvláště u mladých netučných hus a kachen, břišní dutina.

 

 Druhy nádivek

    Žemlová – housková nádivka je připravena z máčené žemle s tukem, vejci a kořením, solí a hlavně s muškátovým květem a petrželkou.

    Žemlová se žampiony – do výše uvedeného základu se ještě přidávají nadrobno nakrájené žampiony.

    Žemlová se šunkou nebo uzeným masem – do běžné žemlové nádivky se ještě přidává na drobno nakrájená šunka nebo uzené maso.

    Ořechová nebo mandlová nádivka – používá se na plnění krocanů a krůt, připravuje se obdobně jako žemlová, ale používá se třeného základu – másla utřeného se žloutky. Dává se jen malé množství žemlí nebo strouhanky na zahuštění a doplňuje se na hrubo sekanými ořechy nebo mandlemi. Kypří se sněhem.

    Rizoto, které se připravuje z rýže doplněné na drobno nakrájenými drůbky a hlavně také drůbežími játry, okořeněné běžným kořením, solí i pepřem, se používá hlavně na plnění husích nebo kachních krků.

    Krupoto – připravuje se stejným způsobem jako rizoto. Kroupy se musí předem uvařit. V obou případech se může ještě přidávat i předem uvařená, na drobno nakrájená kořenová zelenina.

    Kaštanová nádivka – upravuje se podobným způsobem jako nádivka ořechová nebo mandlová a používá se hlavně na plnění krocanů nebo krůt.

 

Použité foto z Fotolia.com

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode