Kachna pečená – šumavská

 

    1 kachna, sůl, kmín

    Obložení: 50 g vepřového nebo kachního sádla, 100 g šunky, 250 g žampionů, 250 g cibulek nakládaných ve sladkokyselém nálevu, sůl, pepř, petrželka, ½ dl bílého vína

 

    Dobře očištěnou, omytou a znovu osušenou kachnu uvnitř i zevně osolíme a posypeme kmínem. Vložíme ji do pekáče, zalijeme malým množstvím vody a nejdříve dusíme asi 30 minut. Během dušení kachnu obracíme. Po této době sejmeme s pekáče víko a kachnu v troubě dopékáme. Během pečení ji poléváme vypečenou šťávou a podléváme vývarem z drůbků nebo teplou vodou.

    Obložení připravujeme zvlášť. Na sádlo dáme šunku nakrájenou na nudličky, očištěné žampiony nakrájené na plátky, sůl a pepř a společně osmažíme. Pak teprve přidáme odkapanou, na tenké plátky nakrájenou cibulku. Krátce podusíme ve vlastní šťávě a pak zalijeme bílým vínem a dochutíme. Toto obložení můžeme dát na nakrájené jednotlivé porce kachny a jen krátce ještě nechat v troubě, nebo již hotovou kachnu nakrájenou na porce na mísách nebo talířích obložit. K této úpravě se nejlépe hodí bramborové krokety.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si web zdarma!Webnode