Kachna pečená plněná kysaným zelím (německý předpis)

 

    1 kachna, 200 g kysaného nebo sterilovaného zelí, 1 cibule, 4 zrnka pepře a nové koření, 1 bobkový list, 1 lžíce sádla, sůl, majoránka

 

    Kachnu dobře očistíme a připravíme na plnění. Uvnitř ji osolíme a potřeme i trochu majoránkou. Do kastrolku dáme sádlo, zelí překrájené na menší kousky, cibuli oloupanou a rozkrojenou na polovinu, koření v celku. Jen nepatrně, pokud nemáme nálev ze zelí, podlijeme a dusíme téměř doměkka, aby se šťáva vydusila. Ze zelí pak vyjmeme koření a vložíme je do břišní dutiny. Kachnu zašijeme, dosolíme i na povrchu a vložíme ji do pekáčku. Podlijeme a nejdříve dusíme na plotně přikrytou asi 30 minut. Během dušení obracíme. Pak kachnu vložíme do trouby, víko z pekáče sejmeme a pečeme. Během pečení kachnu poléváme vypečenou šťávou a podléváme vývarem z drůbků. Pečenou kachnu vyjmeme a můžeme podávat s vypečenou šťávou nebo část sádla slijeme a připravíme omáčku typickou pro tuto úpravu: 1 lžíce bramborové mouky, voda, ¼ kostky slepičího bujonu, 1 dl červeného vína, sůl, cukr.

    Do vypečené šťávy nalijeme v malém množství vody rozmíchanou bramborovou moukou, přidáme bujon a krátce povaříme. Na zředění a dochucení používáme ještě červené víno. V německých zemích se nakonec do šťávy přidává cukr.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode