Holub pečený plněný houskovou nádivkou

 

 

    2 holubi, 30 g Hery nebo másla, sůl, 1 žloutek, špetka pepře, petrželka, 100 g žemle, ½ dl mléka, 1 – 2 bílky na sníh, 30 g másla na pečení, 1 lžička hladké mouky

 

    Nejdříve připravíme nádivku. Změklý tuk utřeme se solí a žloutkem, přidáme pepř, nadrobno nakrájenou petrželku, na kostičky nakrájené žemle, předem zalité mlékem. Dobře promícháme a teprve potom do tohoto základu ještě zlehka přidáváme dobře ušlehaný sníh.

    Holuby dobře očištěné, případně opláchnuté pod tekoucí vodou, vysušíme, uvnitř i zevně osolíme, naplníme připravenou nádivkou, břišní otvor zašijeme nití nebo spojíme speciálními kovovými jehlami a vložíme do pekáčku na rozehřáté máslo. Podlijeme trochu vodou a jen krátce podusíme. Pak již pečeme v dobře vyhřáté troubě. Během pečení holoubata poléváme vypečenou šťávou a podléváme teplou vodou nebo vývarem. Aby holubi nepřilehli ke dnu, můžeme je podložit špejlemi. Vypečenou šťávu zahustíme moukou, dobře ji opražíme, pak zalijeme vodou nebo vývarem a dobře povaříme. Upečené holuby zbavíme nití, rozkrojíme na poloviny a podáváme s vařenými brambory apod.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si web zdarma!Webnode