Slepice dušená na zelenině s brambory v pikantní úpravě

 

    50 g slaniny, 4 stroužky česneku, 1větší cibule, 1 kg slepice, sůl, pepř, špetka pálivé a ½ lžičky sladké papriky, 500 g brambor, 1 mrkev, 500 g pórku, 1 paprička

 

    Slaninu nakrájíme na drobno, necháme ji rozškvařit a přidáme na ni nakrájený česnek a necháme ho jen krátce osmahnout. Doplníme oloupanou cibulí, nakrájenou na tenká kolečka, necháme zpěnit, přidáme očištěnou slepici rozseknutou na menší části, sůl, pepř i oba druhy papriky, zalijeme vodou a dusíme. Jakmile začne maso trochu měknout (doba záleží na stáří slepice), přidáme k masu oloupané, na kostky nakrájené brambory a očištěnou mrkev, nakrájenou na menší kostičky, a dále dusíme. Za ¼ hodiny přidáme ještě očištěný, na kolečka nakrájený pórek a společně dodusíme doměkka. Pikantnější chuť získáme ještě přidáním nadrobno nakrájené papričky. Můžeme ji však vynechat, je-li pokrm určen i pro děti.

 

    Poznámka: Přípravu pokrmu můžeme také urychlit tím, že maso upravujeme v tlakovém hrnci. Brambory a ostatní zeleninu vaříme zvlášť a nakonec vše spojíme a dochutíme.

 

Použité foto z Fotolia.com

Vytvořte si web zdarma!Webnode